The Grand Retro Show Vígľaš - VCC Tatranský Oldtimer

The Grand Retro Show Vígľaš

O nás

Stretnutie skvostných historických vozidiel na nádvorí stredovekého zámku Vígľaš považujú jeho majitelia Regina a Daniel Rekitarovci za vrcholnú kultúrnu akciu roka, ktorá sa u nich koná.
Zraz nie je o podávaní jazdeckých výkonov a hltaní kilometrov, ale o stretnutí skelých ľudí, ktorých spája krvná skupina VETERÁN POZITÍV. Súčasťou podujatia je nenáročná jazda Podpoľaním do Banskej Bystrice. Samozrejmosťou tohto veterán zrazu je spoločenský kultúrny program zameraný na všetky vekové skupiny. Na svoje si prídu nie len muži, ale i dámy v luxusnom zámockom wellness centre.
Neoddeliteľnou súčasťou je celodenný program na nádvorí. Po minulé roky boli účinkujúcimi známe osobnosti ako Boris Filan, Jozef Banáš, Zuzana Haasová či legendárny Salón první republiky z Brna.
Veterán zraz je stretnutím historických vozidiel vyrobených do roku 1945. Zároveň je to i prehliadka dobových kostýmov, ktoré si posádky prispôsobujú k svojim veteránom, čím sa umocňuje retro atmosféra celého podujatia.

customer-image

[vc_column_text]Každý rok chodíme na zrazy veteránov, ale pre nás je najmilší a najlepší zraz veteránov na zámku Vígľaš. Jednoducho tam patríme 😊. História zámku a historické vozidlá patria k sebe. Dušou celého zrazu je Martin Mladoň, neskutočný človek. Všetci ho máme radi, rešpektujeme ho a na jeho prianie tam všetci chodíme v historickom oblečení, ktoré korešponduje s rokom výroby auta. Super akcia, odporúčam každému, kto má rád históriu, staré autá, dobovú módu. Akcia je sprevádzaná kultúrnym programom -módne prehliadky, hudobné skupiny, besedy, výjazd vozidiel do Banskej Bystrice.[/vc_column_text]

  • Beáta a Vlado Burcinovci
  • Vranov nad Topľou

Fotogaléria

Ročník 2015

2015

Ročník 2016

2016

Ročník 2017

2017

Ročník 2018

2018

Ročník 2019

2019

Ročník 2020

2020

Ročník 2021

2021

Ročník 2022

2022

Ročník 2023

2023